Under Armour a jejich funkční hadry...
Nosí je kdekdo. Hokejisté, fotbalisté, cyklisté, lyžaři, vojáci – proč?
Matthew VanDyke je jeden z těch magorů, jež s kamerou na motorce projíždějí místy, kde dobrou noc nedávají lišky, ale kulky.
Posledních pár let projížděl turistickýma atrakcema Středního východu a Severní Afriky.
Zejména v létě jsou africká parna v kombinaci s motorkářským ohozem dobrým základem pro halucinace.
Třeba ceduli v poušti hlásající: „právě vjíždíte na území dehydratace, kolapsu a smrti.”
V roce 2011 se Matt přidal na stranu „bojovníků za svobodu” ve válce proti Kaddáfího režimu v Libyi.
Zajali ho. Vsadili do betonové kobky metr krát metr. Společnost mu dělaly nápisy v arabštině vryté do zdí. Co asi znamenaly?
Aby ne. Matt měl štěstí. Tři roky předtím jej firma Under Armour zaopatřila kolekcí funkčního oblečení HeatGear. Když ho zajali, měl na sobě tričko Under Armour s dlouhým rukávem a taky funkční trenky. Totéž měl na sobě o půl roku později, když úspěšně pláchl.
Přežil Matt léto v betonové kobce díky hadrům Under Armour? Možné to je. Co měl vlastně na sobě?
Využitím super-lehkých vláken sportovce či zajatce chladí a pomáhá udržovat v suchu i v největším horku. Vsakuje vlhkost a usnadňuje ventilaci. Tohle dnes o sobě tvrdí kdejaké tričko. Co vše ale zahrnuje HeatGear tech?
Speciálně ošetřená vlákna odsávají tělesnou vlhkost, kterou čile propuštějí na povrch materiálu, odkud se rychle odpařuje. I při extrémní perspiraci zůstává oblečení lehké a tělo sportovce či zajatce udržuje v chladu a suchu. To mohlo Mattovi na vrcholu léta – pod sluncem či vězeňským mundurem – celkem bodnout.
Anti-mikrobiální technologie Odor Control brání v růstu smradonosným potvůrkám, jež se tak nešíří materiálem oblečení a nemohou rozsévat svůj největší přínos – puch. V kombinaci s MTS a zrychleným odpařováním vlhkosti představuje Odor Control nejefektivnější způsob redukce tělesného pachu. Tak přežil Mattův nos.
Chrání před ultra-fialovým zářením. Co dodat? Ne úplně špatná věc pro kůži projíždějící africkým létem.
Tohle byly základy kolekce oblečení HeatGear, které však může být šité z různých materiálů:
Klasický super-lehký materiál imitující bavlnu, leč poskytující všechny funkční výhody syntetických materiálů.
Vylepšená bavlna. Kombinací neošetřených a – naopak – speciálně ošetřených bavlněných vláken schne až 5x rychleji než obyčejná bavlna – přitom je stejně lehká, komfortní a příjemná. Ideální pro sport v horku nebo vaření v kobce.
Super-lehký a jemný materiál regulující tělesnou teplotu. Vlastně; o super-lehkosti a jemnosti mluvíme pořád. V tom případě je Under Armour Catalyst super-super-lehký, jemný, a – překvapení na konec – je vyroben z recyklovaných plastových lahví! Nevím, jestli měl Matt na sobě právě Under Armour Catalyst, ale pokud ano, mohl do zdi kobky vyrýt: „přežiju – chladí mě tričko z tvé ropy, Muammare!”
Tmavé látky vyrobené touto technologií na přímé slunce reagují jako látky světlé – takže se v létě neuvaříte ani v černém triku. Světlé látky vyrobené technologií Coldblack budí dojem, který žádné jiné látky – tmavé nebo světlé – nebudí; že na sobě nemáte vůbec nic. Kdyby trika technologie Coldblack neobsahovala nejefektivnější systém tepelné regulace a odsávání vlhkosti, bylo by na místě říct, že právě z téhle řady sportovci „tečou” nejvíc.
Ultra-lehký materiál s důmyslně všitými dírkovanými pruhy, které zefektivňují regulaci teploty a odpařování vlhkosti. Volné rukávy s plochými stehy poskytují maximální volnost. Ultra-ultra-lehké.
Poslední a nejaktuálnější výstřel z kulometů fabriky Under Armour. Kompresní materiál – dokonale padne a zvyšuje výkonnost svalů. Říkají mu „druhá kůže” – narozdíl od řady jiných kompresních materiálů je pohodlný, takže trika, trenýrky, kalhoty a tílka Sonic můžete nosit celý den.
Co přesně měl na sobě Matt.
Výrobce | Under Armour |