Jak vybrat hokejovou helmu

Skořápka na skořápku

Výběr ochrany hlavy pro vás bude snažší, jestliže toho vaše mozkovna neschytala příliš.  Je-li pro vás každý výběr nové helmy těžší než ten poslední, může to znamenat, že jste až dosud vybírali špatně.

Tři hlavní kritéria:

Velikost, typ, výrobce.

Velikost

Je naprosto zásadní. Bude-li helma tlačit, znepříjemní vám hru. Plandající přilbice vás neochrání. Skoro každou helmu lze zvětšit nebo změnšit, ale jen v rámci velikosti, tj. do určité míry. Kupujete-li online, změřte si obvod hlavy a následujte tabulky velikostí, jež mohou být u každého výrobce i jednotlivých typů jiné.

Typ a výrobce

Jsou spojitou nádobou. Není radno je zanedbat. Firmě, pro niž se rozhodnete, svěřujete mozek. Dbejte, aby měla helma bezpečnostní certifikace CSA, HECC a CE. Zároveň nezapomínejte, že mají certifikáty časově omezenou platnost, po jejímž uplynutí následuje doporučení zakoupit novou helmu.

Bauer

Špičkové helmy Bauer vyrábí od devadesátých let. Technologii posouvá stále dál. V současnosti nabízí pestrou škálu modelů pro různé stupně pokročilosti. 

Nejoblíbenější z nich:

Bauer 2100

Hokejová helma Bauer 2100

Nejlepší varianta pro amatéry, začátečníky a děti. Je lehká, dobře větrá a sedí. Nárazy tlumí dvojitá výztuha. Má slušné chrániče uší. Velikost je možné nastavit šroubovákem. Velmi levná.

Bauer 4500

Hokejová helma Bauer 4500

Klasika. V devadesátých letech z hlavy většiny NHL vytlačila nesmrtelnou CCM 652. Nejdřív klouzala pod nápisem Cooper, pak Bauer, Nike, BauerNike, teď zase Bauer. Dodnes splňuje bezpečnostní požadavky pro vrcholový hokej. Má dvojitou výztuhu a chrániče uší. Dobře větrá a není příliš drahá. Někomu ale sedět nemusí, protože je úzká. Šroubovákem se dá zvětšit pouze na délku.

Bauer 5100

Hokejová helma Bauer 5100

Podobná typu 4500. Je ale širší, takže sedí větším hlavám. Velikost lze přenastavit rychle a bez nářadí.

Bauer Re-Akt

Hokejová helma Bauer RE-AKT

Třešinka na dortu všech skořápek. Vzhledem trochu připomíná 4500. Samozřejmě je lehká, dobře sedí a větrá. Má chrániče uší. Vnitřek je opatřen technologií MICROBAN, zabraňující vzniku plísní a pachu. O pohodlí kebule pečují lehké, prodyšné a přizpůsobivé pěny. PORON® XRD™ chránící kritické oblasti hlavy vstřebá i hodně tvrdé nárazy.

PORON® XRD™

Vertex je lehčí než EPP vystýlky. Stabilizační systém 3.0 Optical Lock umožňuje rychlé přizpůsobení helmy v týlu.

Hlavním tahákem a důvodem, proč se tahle skořápka jmenuje Re-Akt, je pak technologie Suspend-Tech. Ta umožňuje vystýlce rotovat nezávisle na vnější části helmy, která pohybem absorbuje většinu energie nárazu, zatímco vystýlka dál obepíná hlavu.

Technologie Suspend-Tech

Helma tedy reaguje na údery – které po ní sklouznou. Proto Bauer tvrdí, že Re-Akt vymýtí otřes vlašáku.

Jak vybrat hokejovou helmu
Vytvořeno21.04.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies